MenuLeft
MenuLeft
TopLeft   TopRight
BotLeft BotRight

سنتز مشتقات دارویی جدید موثر با اثرات آنتی بیوتیکی بر علیه باسیل سیاه زخم مقاوم

اسدی اسکندر, امیر (2009) سنتز مشتقات دارویی جدید موثر با اثرات آنتی بیوتیکی بر علیه باسیل سیاه زخم مقاوم. Masters thesis, دانشگاه علوم پزشکی ارتش.

[img] Text
سنتز مشتقات دارویی جدید موثر با اثرات آنتی بیوتیکی بر علیه باسیل سیاه زخم مقاوم.docx

Download (57Kb)

Abstract

امروزه کشور ما با تهدیدات گوناگونی از جانب دشمنان رو به روست. بعضی از اين تهديدات جنبه نظامی و يا تروريستی دارند. در صورتی که کشور ما مورد حمله با سلاح آنتراکس قرار بگيرد علاوه بر تلفات انسانی و دامی بسياری که ايجاد خواهد شد به دليل تظاهرات بالينی بسيار بدی که اين بيماری دارد يقينا ترس و وحشت زيادی هم ايجاد خواهد کرد. برای انجام این مهم آنزیم مونونوکلئوتید آدنیلیل ترانسفراز در نظر گرفته شد. این آنزیم در مرحله ورود آدنیلیل دخالت می کند. از آنجا که این آنزیم در تولید یکی ازمولکولهای اساسی باکتری نقش دارد و عدم عملکرد آن منجر به اخلال در واکنشهای اکسیداسیون-احیاو مسیرهای سیگلنالینگ درون سلولی باکتری می شود. نوع آنتراکسی این آنزیم کریستالوگرافی شده است و برای انجام مطالعات داکینگ در دسترس می باشد. بر اساس مطالعات صورت گرفته برای طراحی مهار مناسب برای آنزیم آدنیلات سیکلاز می بایست از ساختار باز آلی آدنین مورد توجه قرار گرفته است بر این اساس حلقه 3- آمینو ، تینوپیریدین مشابه باز آدنین عمل کرده و گروه تیوفن در جایگاه قند قرار می گرد. سایر بخش های مولکول نیز سبب می گردد که آنزیم به صورت غیر فعال در آید. در این پروژه هدف اصلی سنتز ترکیباتی با ساختار لیگاند پشنهاد شده می باشد. برای این منظور ابتدا حلقه 4- آمینو ، تینوپیریدین به همراه گروه تیوفن سنتز می گردد. در نهایت از واکنش جسم 5 با مشتقات مختلف جسم 6 ترکیبات مختلف بدست می آید. این ترکیبات دارای هسته 4- آمینو تینوپیریدینی می باشد که مشابه آدنین بوده و گروه تیوفن که مشابه قند عمل می کند. برای بررسی تمامی ترکیات در مدل کامپیوتری نیز داک شده اند. .

Item Type: Thesis (Masters)
Subjects: WA Public Health
WA Public Health > WA 30 Social, Economic, and Environmental factor in public health
WA Public Health > WA. 900 Vital Statistics
Research Plan
Depositing User: Editor
Date Deposited: 09 Jul 2013 03:23
Last Modified: 09 Jul 2013 03:23
URI: http://eprints.ajaums.ac.ir/id/eprint/190

Actions (login required)

View Item View Item
MenuLeft
Ajaums Repository is powered by EPrints 3 which is developed by the School of Electronics and Computer Science at the University of Southampton. More information and software credits.
EPrints Logo MenuLeft