MenuLeft
MenuLeft
TopLeft   TopRight
BotLeft BotRight

آسیبهای ستون فقرات در خلبانان در زمان استفاده از سیستمهای خروج اضطراری

صفدری, فرشاد and افضلی, محبوبه (2012) آسیبهای ستون فقرات در خلبانان در زمان استفاده از سیستمهای خروج اضطراری. In: دومین کنگره طب هوافضا و زیر سطحی.

[img]
Preview
Text
HavaFaza_Booklet_NewChanged.page123.pdf

Download (237Kb) | Preview

Abstract

سرعت بالا و قابلیت پرواز در ارتفاع پایین سبب شده است تا امروزه سیستم های جدیدی برای نجات جان سرنشینان خلبان های نظامی طراحی شوند که معمول ترین و مهمترین آنها، سیستم صندلی پران می باشد. استفاده از این سیستم صندلی پران ها، اگرچه جان بسیاری را نجات داده است، اما بدلیل اعمال نیروهای بسیار شدید بر بدن، فرد را در معرض آسیب های جدی از جمله آسیب های ستون فقرات قرار م یدهد. تا کنون مطالعاتی در زمینه بررسی آسی بهای ستون فقرات در زمان اجکشن انجام شده است، اما به هر حال آگاهی ما از میزان بروز و ویژگی های آنها ناکافی است. همچنین گزار شهای منتشر شده از میزان بروز شکستگی های ستون فقرات در سیستم های اجکشن جدید نشان م یدهند که ما همچنان نیازمند اصلاح سیست مهای فعلی و طراحی سیستم های جدیدتر برای کاهش میزان بروز آسی بهای ستون فقرات که ممکن است آسیب های نخاعی نیز به همراه داشته باشد، هستیم. هدف ما از مطالعه حاضر، مروری کوتاه بر مطالعات انجام شده در زمینه علل و میزان بروز شکستگی های ستون فقرات در زمان استفاده از سیستم های اجکشن بوده است

Item Type: Conference or Workshop Item (Other)
Subjects: WA Public Health
Divisions: Faculty of Medicine, Health and Life Sciences > School of Medicine
Depositing User: editor3 Editor3 Editor3
Date Deposited: 20 Jul 2013 06:12
Last Modified: 20 Jul 2013 06:12
URI: http://eprints.ajaums.ac.ir/id/eprint/847

Actions (login required)

View Item View Item
MenuLeft
Ajaums Repository is powered by EPrints 3 which is developed by the School of Electronics and Computer Science at the University of Southampton. More information and software credits.
EPrints Logo MenuLeft