MenuLeft
MenuLeft
TopLeft   TopRight
BotLeft BotRight

آپاندکتومی پروفیلاکتیک در فضانوردان

لشکری, محمد حسین and مومین زاده, محمود and خوشوقتی, امیر (2012) آپاندکتومی پروفیلاکتیک در فضانوردان. In: دومین کنگره طب هوافضا و زیر سطحی.

[img]
Preview
Text
HavaFaza_Booklet_NewChanged.page166.pdf

Download (237Kb) | Preview

Abstract

امکان گسترش سفرهای فضایی به صورت بالقوه وجود داشته و ناسا در آمریکا و کشورهای دیگر در نظر دارند طی سالهای آتی به کره ماه برگشته و حتی آنجا ساکن شوند. برنامه هایی نیز برای سفر انسان به کره مریخ تدارک دیده شده است. اکتشافات فضایی همچون سایر اکتشافات، هزینه بر بوده و انسان هزین ههای گزافی بابت آن پرداخته است. برخی اورژانسهای جراحی، جان فرد را در معرض خطر قرار داده و ممکن است بدون اخطار قبلی حتی در سالمترین فضانوردان نیز بروز نماید )مانند آپاندیسیت(. امکان انجام جراحی در شرایط ب یوزنی به لحاظ تکنیکی وجود دارد و فقط محدودیتهایی وجود دارد که البته طبیعی بوده و نم یتوان بر همه آنها فایق آمد. با چنین دیدگاهی ضرورت می یابد فضانوردان را از منظر طبی با نگرش خاص ارزیابی نمود و کلیه راههای احتمالی برای کاستن از خطرات پزشکی را مد نظر قرار داد

Item Type: Conference or Workshop Item (Other)
Subjects: WA Public Health
Divisions: Faculty of Medicine, Health and Life Sciences > School of Medicine
Depositing User: editor3 Editor3 Editor3
Date Deposited: 20 Jul 2013 07:54
Last Modified: 12 Aug 2013 06:46
URI: http://eprints.ajaums.ac.ir/id/eprint/889

Actions (login required)

View Item View Item
MenuLeft
Ajaums Repository is powered by EPrints 3 which is developed by the School of Electronics and Computer Science at the University of Southampton. More information and software credits.
EPrints Logo MenuLeft